Ak Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı 24 Haziran'da yapılacak seçimlere hazır

19 Nisan 2018 19:07
Ak Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı 24 Haziran'da yapılacak seçimlere hazır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim kararı alındığı yönündeki açıklamasından sonra Ak Parti Kahramanmaraş Teşkilatı da seçim çalışmalarına başladı.

Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, yaptığı açıklamada 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlere Ak Parti Kahramanmaraş İl teşkilatının hazır olduğunu belirtti.

Ak Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, 24 Haziran’da yapılması yönünde karar alınan seçimlerle ilgili yazılı açıklamalarda bulundu. Kararın hayırlı olmasını dileyen Debgici, " İl Başkanlığımız olarak biz de tüm teşkilatlarımızla seçimlere hazır olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorlukların üstesinden geleceğimize, Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ı Allah’ın izni, milletimizin destek ve dualarıyla Başkan yapacağımıza inancımız tamdır." dedi.

Ak Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’16 Nisan 2017 Tarihinde Aziz Milletimizin oluru ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmiştir. Yeni yönetim sisteminin uygulamaya konulması ise 3 Kasım 2019 Tarihinde yapılacak seçimlere bırakılmıştır. Ancak Suriye ve Irak başta olmak üzere yaşanan hadiseler, gerek içte gerek dışta bulunan şer güçlerin Türkiye üzerine sürekli oyunlar oynamaya çalışması karşısında yeni yönetim sistemine geçiş hususu aciliyet kesbetmiştir. Bu bağlamda yapılan istişareler neticesinde devletimizin ve milletimizin bekası için Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin 24 Haziran 2018 Tarihinde yapılacağını ilan etmiştir. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklama neticesinde TBMM’de seçimlerle ilgili düzenlemeleri yapmak üzere derhal çalışmalara başlanılmıştır.

İl Başkanlığımız olarak biz de tüm teşkilatlarımızla seçimlere hazır olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorlukların üstesinden geleceğimize, Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ı Allah’ın izni, milletimizin destek ve dualarıyla Başkan yapacağımıza inancımız tamdır. 

Seçim tarihinin belirlenmesi karşısında, daha öncesinde kararlaştırılan ve şehrimizde 22 Nisan 2018 Tarihinde yapılması planlanan Kültür ve Turizm Çalıştayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki seçimlerle ilgili yasama faaliyetleri nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Yeni hükümet sistemine geçişle birlikte daha güçlü bir Kahramanmaraş için ve daha güçlü bir Türkiye için Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında ilk günkü aşkla ve şevkle çalışacağımızı ilan ediyoruz.’’

 

Etiketler: Ak Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı 24 Haziran'da yapılacak seçimlere hazır

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle