Başkan Erkoç’tan Maraş Mevlevihanesi Açıklaması

Son Güncelleme : 28 Aralık 2017 16:12
Başkan Erkoç’tan Maraş Mevlevihanesi Açıklaması

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, Maraş Mevlevihanesi için çalışmaların devam ettiğini eninde sonunda oranın tekrar inşa edileceğini dile getirdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile Mevlana Celaleddin Rum-i’nin ölümünün 744. Yılı münasebetiyle düzenlenen anma programı sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, Maraş Mevlevihanesi için çalışmaların devam ettiğini eninde sonunda oranın tekrar inşa edileceğini dile getirdi.

‘Han Duvarları Kalbe Düşen Kor’ romanı ve Maraş Mevlevihanesi kitabı ile Maraş Mevlevihanesi’nin tekrar şehre kazandırılması için büyük emek harcayan Araştırmacı- Yazar Ali Avgın, Mevlana’yı anma programı sonrası Başkan Erkoç’a Maraş Mevlevihanesi için yapılan çalışmaları sordu.

Başkan Erkoç,’’ inşallah mevlevihaneyi tekrar Kahramanmaraş’ımıza kazandıracağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Kamuoyu oluşturarak esnaflarımızdan duyarlı olmalarını bekliyoruz.’’ dedi.

Araştırmacı Yazar Ali Avgın, Konya’dan gelen Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu’na da kitaplarından hediye ederek desteklerini dualarını istedi.

Etiketler: Başkan Erkoç’tan Maraş Mevlevihanesi Açıklaması

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle