Çocukluk dönemine ait savaş anılarını resim yaparak unutmaya çalışıyor

Son Güncelleme : 13 Mart 2018 16:03

2003 yılında Irak’taki iç savaştan kaçarak ailesiyle birlikte Türkiye’ye gelen Ayşe Ziya Salman, çocukluk yıllarındaki savaş anılarını silerek, Türkiye’deki yeni hayatını tuvale aktarıyor.

Irak’taki iç savaş sırasında ailesiyle kaçarak Türkiye’ye gelen Ayşe Ziya Salman, çocukluk dönemine ait savaş anılarını resim yaparak atlatıyor. 

Kütahya Lisesi 12. sınıf öğrencisi olan 18 yaşındaki Salman, tuvallere artık umudu resmediyor. Türkiye’de güzel ve umutlu duygular ile resim yaptığını anlatan genç ressam, “Irak’ta iken resim yapamıyordum, çünkü hep korku, üzgünlük ve savaş vardı. O yüzden çoğu resimleri yapamadım. Türkiye’ye geldikten sonra savaş anılarımı unutmak için resim yapmaya devam ettim. Gördüğünüz gibi resimlerim hep mutlu ve neşeli, çünkü savaş anılarımı unutmak için resimlerimi yapmaya devam ettim” diye konuştu.

  Küçük yaşlardan beri resme ilgisi olduğunu söyleyen Salman, “Türkiye'ye geldiğimde resme devam ettim ve baktım ki resimlerim çok olmuş, sonra sergi açmaya karar verdim ve ilk sergimi AVM’de açtım. Daha sonra okuldaki arkadaşlarım ve öğretmenlerim için okulda sergi açtım. Modern ve klasik tarzda resimler yapıyorum. Benim için her resmin bir anlamı ve anısı var. İnşallah resim yapmaya devam edeceğim” dedi. 

Etiketler: Çocukluk dönemine ait savaş anılarını resim yaparak unutmaya çalışıyor

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle