Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sen adamlarını Esed’e gönder”

Son Güncelleme : 15 Nisan 2018 19:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sen adamlarını Esed’e gönder”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrin harekatında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4 bin 187 olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi öncesinde salon önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Beykoz Çubuklu’da geçirdiği günleri anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz gün Küçüksu çayırına geldim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, Beykoz Belediye Başkanı beraberce oraları gezdik. Orada eski günleri hatırladım. Benimle aynı kuşak olanlar hatırlar. Meşhur mısır kazanları vardı ya. Ben diyorum ki o mısır kazanlarını yeniden kaynatmaya var mıyız? İstiyorum ki Beykoz o Küçüksu kasrının önündeki o alanı bir mesire yerini haline yeniden getirelim. Altına otoparkımızı da yapalım. Oralarda ciddi park sıkıntısı var. Süratle bu yaza biz orayı yetiştireceğiz. O mezbelelik alandan kurtulmamız lazım Beykozlu oraya layık değil. Beykoz çayırı bir düzenlenmişti son halini bilmiyorum. Aynı şekilde burayı da yapmamız lazım. Burası sadece Beykoz’a hitap etmiyordu. Kasımpaşa’dan buraya pikniğe geliyorduk. Orada maçlarımızı da yapıyorduk, saha vardı” ifadelerini kullandı.

“Tapulu yerlerinizi müteahhitlere vermeyin, KİPTAŞ ile yapalım”
Beykoz’da tapusunu alan vatandaşları müteahhitler konusunda da uyaran Erdoğan, şunları söyledi:
“Mahkemenin aleyhte karar verdiği şeyleri bizim düzeltmemiz mümkün mü? Birbirimizi aldatmaya gerek yok. Tapu senin elindeyse bal gibi de yaparsın. Tapusu olan bırak müteahhidi, niye müteahhide veriyorsun. Biz gerekirse İBB olarak bu işe gireriz KİPTAŞ olarak bunu yaparız. Vermeyin müteahhitlere. İşte İBB başkanı burada. KİPTAŞ eliyle bunları yapalım. Çünkü bir kısım müteahhitlere bunu verdiğiniz zaman her numarayı yaparlar. Bazı yerlerde biliyorsunuz geçmişten oraların tapulu olan kişileri çıktı. Bu dağılan tapularla alakalı değil. Dağıtılan tapularla ilgili olarak sizler rahatlıkla İBB başkanı burada talimatı veriyorum. Bununla ilgili ilçe belediyesi, KİPTAŞ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi üçlüsü olarak bu işi yatıracağız. Kimsenin oyununa, doluşuna gelmeyin. Hele hele Bay Kemal’in oyununa hiç gelmeyin. O çünkü bu işlerden anlamaz. Onun anladığı tek şey SSK döneminde devlet hastanelerini ne hale getirdiğini biliyorsunuz. Bizim yaptırdığımız hastaneleri de görüyorsunuz."

“4 bin 187 terörist etkisiz hale getirildi”
Cumhurbaşkanı Erdoğan terörle mücadelenin tavizsiz süreceğini de belirterek, Afrin harekatında 4 bin 187 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok FETÖ üyesinin yurt dışında yakalanarak Türkiye’ye getirildiğini vurgulayarak, “Pensilvanya’daki de gelecek. George seni bir yere kadar saklar, odana sonra bıktım der o da bırakır. Geleceksin sen bu ümmeti bu milleti parçaladın. Bu kadar şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız, hesabını soracağız” diye konuştu.

“Sen adamlarını Esed’e gönder”
Afrin harekatı sırasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Afrin kent merkezine girmeyin" uyarısı yaptığını hatırlatan Erdoğan, “Nereye gireceğimizi sana mı soracağız. Sen ancak olsa olsa Esed’e adamlarını göndermekten anlarsın. Sen adamlarını oraya gönder. Biz Suriye’deki teröristlere Mehmetçiğimiz gitti. Özgür Suriye Ordusu ile birlikte gitti. Geçen gün ÖSO komuta takımı bana geldi. Komutanlardan bir tanesi vücudunda öyle mermiler almış. ‘Bu büyük kahraman. Bunun midesi yok’ dediler. Gerçekten bu ön taraf dikişler ameliyat vesilesiyle, kalçadan ve omuzdan kurşunlar. İyileştikten sonra tekrar cepheye gitmiş. Onun teröristleri kendisi ile beraberdi adalet yürüyüşünde. ÖSO bizim Mehmedimiz ile birlikte oradaki mazlumlar için mücadele verdi” şeklinde konuştu.

"Biz bugünlere manşetlerle çarpışa çarpışa geldik”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz bugünlere medya operasyonlarıyla değil manşetlerle çarpışa çarpışa geldik. Biz bugünlere vesayet odaklarının desteğiyle değil, milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürerek geldik” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Beykoz İlçe Kongresi’ne katıldı. Burada vatandaşların yoğun coşkusuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları selamladı. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İlçe kongrelerimizi tamamladıktan sonra inşallah 6 Mayıs’ta İstanbul kongremizi yapacağız. Son ilçe kongremizi Üsküdar’da yapacağız. Ardında da suretle büyük kongremizin hazırlıklarına başlayacağız. Bütün şehirlere gittiğimizde şu salondaki manzaraya şahit olduk. Kongrelerimizi tam bir muhabbetle günden güne büyüyen bir çoğalan sevda ile yapıyoruz. Trabzon’dan Batman’a, Çorum’dan Sivas’a Hatay’a Aydın’a kadar ülkemizin her bir köşesinde kavga gürültü hakaretle değil sadece dayanışma gördüm. Kongrelerimizi derme çatma düğün salonlarında 200-300 kişilik salonlarda değil, AK Parti ye gönül vermiş kardeşlerimle büyük salonlarda dışında da adete mitinglerle yaptık. Salonlara sığmıyoruz, inşallah gönüllere sığacağız. Sokaklara caddelere taşan çok büyük bir coşku seliyle kongrelerimizi yaptık. Şu gerçeğe defalarca şahit olduk. Milletimiz halen istikbalini AK Parti’de, AK kadroda görüyor. Metal yorgunluğunu üzerimizden attık. Şimdi metal yorgunluğu gitti. Yeni bir diriliş hareketi başladı. Buna ne diyorum. Bu bir diriliş müjdesidir. Her geçen gün daha da büyüyoruz” dedi.

“Dargınlık, kırgınlık, fitne ve fesadı aramıza FETÖ soktuğu virüslerdir”
"Fitne, fesadı FETÖ aramıza soktu" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fesat, fitne, fücur bunları ayaklarımızın altına alıyoruz. Birbirimizi Allah için seviyoruz. Dargınlık kırgınlık olmayacak bizim kitabımızda yok. Biz bunu yakalayacağız. Gençler özellikle size sesleniyorum dargınlık, kırgınlık, fitne ve fesadı aramıza FETÖ soktuğu virüslerdir, bunlardan kurtulacağız. Birbirimizi yaradandan ötürü seveceğiz. AK Parti büyüdükçe ülkemizde büyüyor. Ak parti güçlendikçe Türk Milleti de güçleniyor. Türkiye’nin bu kutlu yoldaki çalışmalarını engelleme çalışmalarını, onların namlularını partimize çevirmelerinin nedeni işte budur” diye konuştu.

“AK Parti ülkede toplumsal barışın dinamosu olmuştur”
"AK Parti’nin kaderiyle ülkemizin kaderi birbirine bağlıdır" diyerek konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüz milyonlar AK Parti ile yürüyorsa tek sebebi var, seviyorlar. Bu hareketi seviyorlar. Bu gün hanım kardeşlerim AK Parti’nin kaderiyle ülkemizin kaderi tıpkı halat gibi örünmüş etle tırnak gibi birbirine geçmiştir. AK Parti geldiği nokta itibariyle Rabbime hamdolsun Türkiye’de istikrarın demokrasinin toplumsal barış ve huzurun dinamosu olmuştur. Hepimizin uyanık olması gerekiyor. Önümüzdeki süreçte hepimizin teyakkuz halinde bulunmaları önem arz ediyor. Her seçimde olduğu gibi 2019 öncesinde 2019 öncesinde de partimizin birlik ve beraberliğimizi bozmaya teşebbüs olması kaçınılmazdır. Kendi kısır tartışmalarını bize yansıtmaya çalışanlar olacaktır” şeklinde konuştu.

“FETÖ’nün sosyal medya terörizmine asla boyun eğmedik”
FETÖ’nün sosyal medyadan terörizm estirdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Denetimsiz ve alabildiğini serbest bir alan olan sosyal medya son yıllarda bu tür operasyonların ana mecrası haline gelmiştir. Gezi olayları ve diğer alanlarda FETÖ bu alanı hoyratça kullandılar. Haftalar ve aylarca boyunca bu hesaplardan itibar suikastları düzenlemiş. Yalan ve iftira üstümüze boca edilmiştir. FETÖ’nün tetikçilerinin hedefi olmuştur. FETÖ’nün sosyal medyanın terörizmine asla boyun eğmedik. Hayat geçirdiğimiz tedbirlerine FETÖ’nün linç ve karalama furyasının önünü kestik. Bu süreçte hem içeriden hem de dışarıdan çok ciddi eleştiriler aldık. Birileri çıktı, bizi demokrasiyi bilmemekle özgürlüklere riayet etmemekle suçladı. Mağdurların feryatlarına kulak asmadan yapılan linç girişimlerini haklı göstermenin sosyal medya şirketlerinin aklama peşine düştü. Hatta o dönem Anayasa mahkemesini baskılara boyun eğerek bazı kararlara imza attı. Oysa meselenin ne özgürlüklere ne demokrasiyle alakası yoktu. Bilakis onca kalleş saldırının yegane hedefi demokrasi, özgürlük ve bizi biz yapan değerlerdi. Geriye baktığımızı zaman tavrımızın doğru olduğunu anlıyoruz. Özellikle son günlerde bir küresel sosyal medya şirketinin usulsüzlükleri üzerinde yapılan tartışmalar bizim haklılığımız ortaya çıkartıyor. Bizim o günlerde demokrasimizi sosyal medya teröründe korumak için aldığımız tedbirler bugün ABD’de, Avrupa’da çok daha ileri seviyede gündeme geliyor. O zaman bizi anti demokratik olmakla suçlayanlar bugün, sosyal medyaya şirketlerinin sorumsuzluğu ve hak ve hukuk tanımaması önünde feveran ediyorlar” ifadelerini kullandı.

“Biz bugünlere manşetlerle çarpışa çarpışa geldik”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin bu günlere manşetlerle çarpışa çarpışa geldiğini belirterek, “Yalanların panzehri hakikatlerdir. Şahsımız partimiz ve ülkemizle ilgili yürütülen operasyonlara verilecek cevabımız sadece hakikatlere sarılmak ve onları anlatmaktır. Sen doğru ol kem belasını bulur. Bugünde yarına 2019 seçim öncesinde de takip edilecek olay budur. Biz bugünlere medya operasyonlarıyla değil manşetlerle çarpışa çarpışa geldik. Biz bugünlere vesayet odaklarının desteğiyle değil, milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürerek geldik. Biz AK parti olarak teşkilat olarak kardeşliği büyüterek dayanışmayı yücelterek bu günlere geldik. Enerjimizi ülkemize ve milletimize sarf etmeyle çalışacağız. Bizim en büyük referansımız yaptığımız eserlerdir” şeklinde konuştu.

Etiketler: Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sen adamlarını Esed’e gönder”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle