Gaziosmanpaşa'da Maraş dondurması festivali

Son Güncelleme : 12 Eylül 2017 15:09

Maraş dondurmasından yiyebilmek için uzun kuyruklar oluşturdular

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Gaziosmanpaşa'da dondurma festivali düzenlendi. Yoğun ilginin gösterildiği festivalde Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta vatandaşlara kendi elleriyle dondurma dağıttı.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Uluslararası Maraş usulü dondurma festivali kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Gaziosmanpaşa'da dondurma festivali düzenlendi. Belediye binası bahçesinde gerçekleşen festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Festivalde Maraşlı dondurma ustalarının dondurma asasıyla yaptığı şovlar büyük beğeni topladı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise vatandaşlara kendi elleriyle dondurma ikram etti.
Vatandaşlara dondurma ikram ettiği sırada basın mensuplarına da açıklamalarda bulunan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Usta, “Halkımız, Maraş dondurması Gaziosmanpaşa'da bulunmuyor demesin diye Maraş'ın gerçek dondurmasını buraya getirdi arkadaşlar. Halkımızla paylaşıyoruz. Bir tır dolusu dondurmamız var şuan, bitince de yenisi gelir. Dondurmadan daha önemlisi bir Türk kültürünü Türk geleneğini burada halkımıza tanıtıyoruz, onlarla paylaşıyoruz. Bence dondurmadan daha önemli olan Maraş dondurması olması. Yoksa normal dondurmayı herkes alıp yiyebiliyor” şeklinde konuştu.
Doyasıya Maraş usulü dondurma yiyen vatandaşlar ise, “Havalar oldukça sıcaktı. Bu dondurma festivali iyi oldu. Tüm yetkililere teşekkür ederiz” dediler.

Etiketler: Maraş dondurması, Gaziosmanpaşa, İstanbul

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle