1920 Maraşspor’a ne oldu?

02.03.2018 20:06

Maça çıkıyor mu? Çıkıyorsa kaç galibiyet kaç mağlubiyeti var?Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor ile spor hayatına başlayıp isminin 1920 Maraşspor olarak değiştirilmesi kararı sonrası yıldızı sönen bir kulüpten bahsetmek gerek.

Futbol’da bir başarısı olmasa da ara sıra maç kazanması ile bizlere mutluluk katan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor isminin değişmesiyle birlikte ne ismini duyar olduk nede varlığını hissedecek bir durumda olduğunu göremedik.

Voleybol’da başarı üstüne başarıya imza atan kulüp şimdilerde ne halde, kim ilgileniyor, kadrosunda kaç futbolcu var, futbolcu var mı? Spor branşlarının durumu nedir?

Futbol ile içli dışlı arkadaşlarımıza sorduğumuz vakit ise onlarında bilgisi olmadığını öğrenmek daha bir acı tabloda olduğunu gösteriyor.

Uzun uzun neler oluyor sorusuna buradan cevap verecek değilim. Çünkü o kadar bilgiye de sahip değilim, lakin birileri de çıkıp kulübün akıbeti hakkında bilgi vermeli.

Maça çıkıyor mu? Çıkıyorsa kaç galibiyet kaç mağlubiyeti var? TFF sitesinde oyuncu kadrosu dahi gözükmüyor.

Şehrin marka olabilmesi için spor en önemli tanıtım ve ekonomi dalı olmasına rağmen maalesef şehir takımlarımız sadece isimden ibaret kalıyor. Diyebilirsiniz ki Kahramanmaraşspor var. Evet var ama ona ne kadar sahip çıkıyoruz ki?

Şehrin spor camiasının bir araya gelerek sorunları masaya yatırması gerekli. Kahramanmaraşspor için böyle bir toplantı yapılmıştı ama sonuçları maalesef göremedik.

Kahramanmaraş’a birde stadyum yapılsa ne güzel olurdu değil mi? Bende yapılması taraftarıyım ama adı ile sporda nam salınmadıkça bu şehre stadyumu rüyamızda dahi göremeyiz…

Muhabbette Kalın...