Bakan Özhaseki Sordu Cevap Yok!

Son Güncelleme : 14.04.2018 15:04

Kahramanmaraş’ın önceliği nedir? Kahramanmaraş nedir? Turizm nedir? Sanayi nedir? Ticaret nedir?Kahramanmaraş’ta düzenlenen Çevre ve Şehircilik Çalıştayı’na katılan Bakan Özhaseki konuşmasında ‘Kahramanmaraş’ı tarif edin desem kimse bir şey söyleyemez. Turizm mi? Sanayi mi? Ticaret mi? ne şehri?’ ifadelerini kullanarak Kahramanmaraş’ın bir kimliğe bir öncelik sıralamasının yapılmasına ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.

-Kahramanmaraş’ı ne olarak görmek istiyoruz?

-Kahramanmaraş’ı nerede görmek istiyoruz?

İşte iki gerçek soru, ve Bakan Özhaseki üzerine ekledi, ‘Kahramanmaraş’ın doğruya ihtiyacı var.’

Yaklaşık bir saat gibi konuşması örneklerle doluydu. İşadamlarına da merhaba dedi. ‘Önce kazanca baktığımız için çevreye yatırımı masraf olarak görüyoruz.’diyerek ‘Aksu deresi nasıl temizlenecek onun için buradayız zaten’  sözlerini de üzerine ekledi.

Dert yandığımız konularda Bakan Özhaseki’de dert yandı. İşadamları ne kadar üstüne alındı bilmem.

Kentsel dönüşüm için ‘destek vereceğiz ama vatandaş ile müteahhit karşı karşıya getirilmemeli, vatandaş-belediye, belediye-müteahhit ilişkisi içerisinde olmalı’ dedi.

Bakan öğüt verdi. Bu öğütler de gelinim sana söylüyorum kızım sen anla cinsinden tatlı dille söylendi.

-Önce Kahramanmaraş’ın ne olduğuna karar verin öyle gelin

-Gelirken ne istediğinize iyi çalışın gelin

İşte size kısaca özeti!

Çalıştay’ın en kısa değerlendirmesi bu. Bakan bey yol gösterdi. Belediye başkanlığı boyunca işlerin nasıl cepten para çıkmadan halledildiğini anlattı.

Evet soruyoruz, Kahramanmaraş’ın önceliği nedir? Kahramanmaraş nedir? Turizm nedir? Sanayi nedir? Ticaret nedir? Anlaşıldı ki Kahramanmaraş kendini Ankara’da tasvir edemiyor. Vekillerimiz şehrin önceliklerini anlatamıyor. Onun için şehre gelen Bakan’da bir karmaşanın içinde kendini buluyor. İyi ki Başkan Erkoç’un kentsel dönüşüm projesini gösterebildik. Bir ufuk çizgisi var elimizde Başkan Erkoç sayesinde kentsel dönüşümde bir çizgimiz var.

Peki, diğer konularda neredeyiz?

Kahramanmaraş’ın geleceği için kim ne planlıyor? İşadamları yarınların Kahramanmaraş’ı için ne planlıyor? Biz hangi konuda diğer şehirlerden farklı bir önceliğe sahibiz. Hangi yatırım alanında diğer şehirlere fark atabiliriz.

Bakan’ın bir sözü çok önemli. Kahramanmaraş önce kendi nerede görmek istediğini bilmeli dedi özet olarak. İşte size özet olarak Kahramanmaraş’ın hali. Bu halden kurtulmak için köklü bir plan ve projeye ihtiyaç var.

Aksu çayını kurtarmak için önce işadamlarının vicdanına seslendi Bakan Özhaseki. Bilmem fazla söze gerek kaldı mı?

Kahramanmaraş sevdalısı insanların bir araya gelip şehir için öncelik çalıştayına ihtiyacı var. Ve ondan sonra Ankara’da kapıları aşındıracak milletvekillerine. Biz daha ne istiyoruz kısmında dahi cevap bulamadık kendimize.

Yazacak çok şey varda, peyder pey düşüyor kelimeler kalemden. Velhasıl kelam, bizim şehri düşünen işadamlarına ihtiyacımız var son noktada.

Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle muhabbette kalın…

Bakan Özhaseki'nin konuşmasını izleyebilirsiniz