Dondurma Tanıtım Tırı ve Konserler

Son Güncelleme : 19.09.2017 13:09

Sadece dondurma dağıtım olarak görenlere de halkın coşkulu ilgisi en güzel cevap oldu.Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Dondurma Firmalarının elini taşın atlına koyarak ortaklaşa gerçekleştirdiği Dondurma Festivali için Türkiye’de bir yol haritası çıkarıldı. Dondurma Tanıtım Tırı düştü yollara.

Dondurma Tırı yollarda diye başladı hikayesi, şehir şehir gezdi. Molalar da dondurma isteyenler de oldu. Şehirlerin en işlek caddelerinde Dondurma Ustaları, Maraş’ın dövme dondurması ile şov yaptı. Belediye başkanları dondurma tezgâhlarının başına geçerek halka dondurma dağıttı. Gel gör Maraşı türküsüyle meydanlar coştu. İzmir’de Sami Kervancıoğlu tezgâhın başına geçti. Dondurma’nın kralı burada diyerek şovunu yaptı. Kervan Pastanelerinin iri cüsseli, koca elleri olan babayiğit ustası dondurma tezgâhının başında daha heybetli durdu.   

Gidilen şehirler memnun oldu, bazen Dondurma Tırı’nın rotası yoğun istek üzerine rota değiştirdi. Konya Ereğli’den gelen yoğun isteğe cevapsız kalmadılar. Fotoğraflar çekildi, özçekim yapıldı. Velhasıl, amacı sadece dondurma dağıtım olarak görenlere de halkın coşkulu ilgisi en güzel cevap oldu.

Dondurma Tırında bir eksik var, festivalin tanıtımı için giydirilen dorsesine keşke gelecek sanatçıların ve etkinliklerinde giydirilmesi yapılsaydı. Ferhat Göçer, Murat Boz reklam yüzü olarak kullanılsaydı.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’tan bir isteğim olacak. Dondurma Tırının uğradığı şehirlerin Belediye Başkanları da davet edilerek, burada bir teşekkür plaketi takdim edilse…

Trabzon’da Belediye Başkanı her tarafı afişlerle süsletmişti. Tezgâh başına geçip dondurma dağıtan Belediye Başkanları bir plaketi hak ediyor düşüncesindeyim.

İlk olması münasebetiyle, dondurma tırı yollarda muhteşem bir fikirdi. Amacına ulaşıldığı düşüncesindeyim. Sonra ki Dondurma Festivallerinde ‘’Dondurma Bizden, Konser sizden’’ sloganı ile diğer şehirlerle ortak çalışma da yapılabilir. İlkinde hepsi bizden oldu.

Bu vesile ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığına; Cevdet Hocamdan çaycısına kadar teşekkür ediyorum. Konya’da eline mikrofonu alıp, coşkuya ortak olan Mustafa Semerci Müdürüme teşekkür ediyorum.

Alpedo, Akdo, Marfedo, Marasta, Karpedo firmalarımıza da tekrardan teşekkür ediyorum. Ve bu teşekkür, firma sahiplerimize şehir adına yürekten olsun.

Şimdi sırada konserler var. Konser tanıtımları için Murat Boz, kısa bir video yayınlayarak tanıtım yaptı. Milyonlarca takipçisine ulaştı. Diğer sanatçılarımızdan da bu etkinliğe böyle güzelliklerle destek olmalarını bekliyoruz.

Muhabbette Kalın…