Kellesini koltuğunun altına alanların zaferi

Son Güncelleme : 13.07.2018 11:07

O gece sala okunurken Allahu Ekber diye seslenenlerin sesi daima gür olsun!
15 Temmuz gecesi yaşananları ve üzerinden iki yıl geçtikten sonra nelerin değiştiğini düşündüm de zafer o gece kelle koltuğunun altında sokaklarda olan vatandaşların suskunluğu içinde boğuldum. O gece verdiğimiz şehitlerin suskunluğuna boğuldum. Bayrak ve Vatan için gözlerini kırpmaya vakitleri olmadan şehit olan isimlerin Türkiye’nin geleceğine yazılan zaferlerini ağlayarak bir kez daha kutladım.

Zaferlerini kutladım, çünkü şehitlik mertebesine ulaştılar ve gülümsediler tüm hainlerin yüzlerine karşı.

Bir taraftan terörle mücadele ederken, diğer taraftan bütün terör örgütlerinin ortağı durumunda olan Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi bu necip milletin korkusuzca sokaklarda olmasıyla engellendi.

 Hani şair diyor ya, ‘Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan’ diye; işte o gece Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kayıtsız kalmayan millet yürüdü. Meydanlara, hava limanlarına doldu, tankların altına yattı, F-16’lardan kaçmadı, helikopterlerin mermilerine karşı göğsünü siper etti. Şairin ‘Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın’ dediği gibi; millet göğsünü siper etti ve bu hayâsızca akına karşı kelle koltukta ülkesini hainlere bırakmadı.

15 Temmuz, yeni Türkiye için dönüm noktası. Bizdenmiş gibi görünüp bizden olmayan hainlerin ortaya çıktığı ve kendi halkına, askerlere ‘Acımayın’ emri verenlere halk tarafından en güzel cevabın verildiği gün 15 Temmuz. TSK’nın soysuzlardan temizlenip terör örgütlerine hak ettiği cevabı vermeye başlanan günün adı 15 Temmuz. 15 Temmuz, parçalanmış gibi görünen Anadolu’nun tekrar yek vücut olduğunu gösteren gün.

15 Temmuz’un önemini yıllar sonra daha iyi anlayacağız. Dirilişin adı, birilik ve kardeşliğin adı…

Bu zafer Türkiye’nin zaferi! Kahramanmaraş’ın kurtuluş savaşında verdiği zaferin tekrar vücut bulduğu zaferdir. Kurtuluş zaferini şehre verilen İstiklal Madalyası ile taçlandıran Kahramanmaraş gibi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile taçlandırılan 15 Temmuz Zaferi.

Allah (c.c) bir daha bu necip millete böyle bir gece yaşatmasın! O gece sala okunurken Allahu Ekber diye seslenenlerin sesi daima gür olsun!

Muhabbette Kalın…