Milletvekilleri, Rektör, STK Başkanları ve BASIN

Son Güncelleme : 11.01.2018 19:01

Muhterem insanlar işleri düştükleri an BASINA merhaba derler. ..Milletvekillerimiz o kadar yoğun ki BASIN ile bir araya gelmek için neredeyse vakitleri dahi yok. Vakitleri olmadığı gibi danışmanları da zaten vekilleri düşünmediği için ‘kendin çal kendin oyna’ ibişliği ile dolduruyorlar zamanlarını. Mahir Ünal, Celalettin Güvenç, İlker Çitil ve diğerleri; sayın vekillerimiz.

Diğerleri maalesef o kadar çok yoğun ki BASIN gününde bir mesaj gönderemediler. Göndermek istemişlerdir. Hatta danışmanlarına demişlerdir, adıma bir Çalışan Gazeteciler Günü için BASIN camiamıza bir mesaj gönder, diyerek. Ve danışmanlarda telefonları ile oynamaktan vakit bulamamışlardır.

Bu kadarla da olsa iyi yerel de siyasetçilik oynayanlarda buna dahil olmak üzere, işlerine göre sayın BASIN ya da Hadi oradan BASIN diyenlerin topluluğu da düşünmüştür, bir kutlama mesajı atayım, diyerek… Sonra araya başka siyasi mevzuatlar girmiştir de vakit geçmiştir.

Siyasi Parti İl Başkanları da bunlara ayak uydurmuştur. Şuradan bir paylaşım yapayım da onlar görürler. Sosyal Medya da zaten takipçim nede olsa hepsi, demişlerdir…

STK Başkanları, Oda Başkanları, Kurum Müdürleri ( Sadece Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı kutladı.) ve Cemiyet Başkanlarımız… Cemiyet Başkanlarımız da bir mail ile işi kurtardılar. En azından onu yaptılar. Yılda bir iki olur böyle şeyler. Katıldığımız toplantılarda dahi Başkanlar, Arkadaşlar hep bir arada iken Günümüz kutlu olsun, demediler.

Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış’ı tebrik edeyim buradan, Basın Camiasını gezerek güne ortak oldu.

Birde KSÜ Rektörümüz var!

Basın ile yıldızı barışmadı gitti. Günler hızlı geçerken, samimiyetine inandığım Rektör’de bir kutlama mesajı göndermedi.

Saydıklarım sadece benden ibaret değil, tüm meslektaşlarım için geçerli…

Çalışan gazeteciler gününde Maraş Gündem’de pasta kestik. Bayram gibi oldu. Bayram’da hani küçükler büyüklerin evinde buluşur, misafirler orada ağırlanır. Bende öyle yaptım. Üstadım Mehmet Taş sayesinde bize bayram gibi oldu.

‘Yerin kulağı vardır.’atasözünü hatırlatmak isterim ‘sayın’ sıfatı ile başlayan muhterem bildiklerimiz.

Kahramanmaraş’ın sokaklarına çıkıp sorsanız Milletvekillerinin, Valinin, Rektörün, Kurum Müdürlerinin ve çok önemli STK Başkanlarının ( Basın açıklamasını bol tutanlar özellikle) sanırım vatandaş’ın sayacağı isim 3 ya da 4 ü geçmez. Nedeni ise açık, halka ulaşacak Kaynaklardan çok uzaklardalarda ondan. Onlar için sosyal medya, twitter, instagram yeterli. Çünkü, Dünyaları orada ve kalpleri orada atıyor.

Muhterem insanlar işleri düştükleri an BASINA merhaba derler.  

Muhabbette Kalın…