Sen Söyle Kahramanmaraş

Son Güncelleme : 10.02.2018 19:02

TEŞEKKÜRLER MARAŞ ASLANI: MAHİR ÜNALTürkiye’nin gündemi o kadar yoğun ve hızlı bir şekilde değişiyor ki ‘’Neler oluyor?’’ sorusunu kendime soruyorum. Tabiri caizse gecenin ilerleyen saatlerine kadar günün hesabını yapmakta bir o kadar zorlanıyorum.

Kahramanmaraş, Afrin, Siyaset, Yatırımlar vd…

12 Şubat Kurtuluş Bayramı etkinlikleri artık standardına binmiş durumda, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı başta olmak üzere, belediyemizin tüm daireleri zincirleme bir şekilde üzerlerine düşen vazifeyi yerine getiriyor. İlk üç yılı göz önünde bulundurarak, bu gün özellikle son 6 ay gibi kısa vadeli zaman dilimi içerisinde yapılan projelerin hızına yetişmek imkânsız. 7 gün 24 saat işler yolunda devam ediyor. Birileri hep ayakta ve uykusuz. Yedikuyular kayak merkezi, Arasa otopark, Ulucami alt geçit, Malik Ejder Köprüsü, Sümbüllü yolu, Karamanlı köprülü kavşaktan sonra Çukurova köprülü kavşağı da tamamlanıyor.  

Katma değer olarak şuana kadar ki en iyi proje Yedikuyular Kayak Merkezi, bir ay gibi kısa sürede, resmi açılışı daha yapılmamasına rağmen yaklaşık 500 BİN ziyaretçiyi ağırlamış durumda.

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bu bölgede yaptığı ve yapmaya devam ettiği park projesi ise Yedikuyular kayak merkezi sonrası mola yeri gibi. Birbirini tamamlayan iki güzel proje.

Onikişubat Belediyesi’nin en önemli projesi benim açımdan Bilgi ve Kültür Evleri; gelecek nesillere en büyük yatırım. Bu yerlere birer eğitim gönüllüsü yerleştirildiği vakit okuma-yazma oranında Kahramanmaraş adına büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Bisiklet ve Yürüyüş yolu, marka proje oldu. Şehir dışından arkadaşlarımızla önce bisiklet yoluna sonra da Yedikuyular kayak merkezine gidiyoruz. Dulkadiroğlu ve Onikişubat Belediye binaları da son hızla ilerlemekte. Ve iki belediyemizin de şehre değer katacak projeleri hızlı bir şekilde devam ediyor.

Ve en şanslı belediyemiz Türkoğlu, göz ardı etmemek gerek. Üçüncü merkez ilçemiz diyoruz artık. Başkan Osman Okumuş muhteşem işler başardı. Kısa dönemde Türkoğlu’nun değerine değer kattı.

Şehir dışından gelen insanların ilk merak ettiği yer kayak merkezi, ikinci olarak bisiklet ve yürüyüş yolu, üçüncü Aliya İzzetbegoviç parkı, ve Dulkadiroğlu mutfak müzesi ve konakları.

Menzelet mesire alanı ise vazgeçilmez arasında oldu ki bu yıl tekne turları başlayacaktır.

İşte en büyük eksiğimiz, turizm kaynağı için her türlü imkanımız olmasına rağmen istediğimiz tanıtım ve başarıyı bir türlü yakalayamıyoruz. Belediyeler üzerine düşeni yaparken, Kurum Müdürlerinin ayrı bir hava çizmesi ise bu şehrin en büyük derdi.

Vatandaşa yol gösterecek, bilgilendirecek, el uzatacak insanlara ihtiyacımız var. Çok yakın bir zamanda da bu değişimi hissedeceğimizi düşünüyorum.

Kurum Müdürlerinin başarı grafiği göz önünde bulundurularak duyduğumuz kadarıyla notlar alınmış durumda. Eh bu saatten sonra hayırlısı diyelim.

Üniversite ile de şehrimizi bütünleştirebilirsek, bu şehir çok daha hızlı bir şekilde gelişmeye devam edecektir.

Kahramanmaraş siyasetine gerçek anlamda kimlik kazandıran Maraş Aslanı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ı buradan tekrar alkışlamak istiyorum, ‘’TEŞEKKÜRLER MARAŞ ASLANI.’’

Yazacak çok şey olmasına rağmen Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir’in  bir sözü ile nokta koyalım. ‘’Bakanımız oldu, Başbakan Yardımcımız oldu. Önce derdini bu kadar anlatamıyordu şehir. Milletvekillerimiz çalmadık kapı bırakmıyor. Hızlı tren dedik o’da oldu. Havaalanı dedik o’da oldu. ‘’

Muhabbette Kalın…