Temsil Noktasında Sıkıntı Var

Son Güncelleme : 15.11.2017 18:11

Halk ile Yönetim arasında ki sorun Mehmet Akif Kahveci mi?Dulkadiroğlu İlçesi vatandaşları mevcut Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debğici’den rahatsızlıklarını dile getirmek için bir istişare toplantısı gerçekleştirdiler. Düzenlenen istişare toplantısına Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir katıldı.

Bölgenin önde gelen ismi olan Mehmet Akif Kahveci bölgeyi temsil edemiyor ki böyle bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Ramazan ayı iftar programına Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı ve Belediye başkanlığı tarafından katılım olmaması ise bu toplantıyı körükleyen en birinci temel.

Adı üzerinde istişare toplantısı. ‘Ne için istişare toplantısı yapıldı?’ sorusunun çizgilerini Başkan Özdemir çizerek, ‘Bölgenizin sorunları için istişare toplantısına katıldım. Burada İl Başkanı üzerine tartışma yapmak için gelmedim.’ diyerek; bu konular üzerinde bölgenin geç kalan yatırımları üzerine yapılan çalışmaları anlattı. Konuşma döndü dolaştı temsil noktasına geldiğinde, Başkan Ahmet Özdemir ‘sizin temsilciniz benim, bu zamana kadar ne zaman bir şey söylediniz de sizleri dinlemedim. Eğer dinlemedim ise söyleyin bana.’ dedi. Ve ekleyerek, ‘sizin temsil noktasında sıkıntılarınız çözülecek. Sadece ilçe teşkilatında değil, il başkanlığı teşkilatında da sizlerin yeri olacak.’ dedi.

Sorulan sorular ve verilen cevaplar programa katılan insanları tatmin etmedi. İş sadece Bertiz bölgesi vatandaşların söz sahibi olduğu bir toplantı değildi. Elmalı mahallesinden bir vatandaş’ta kalktı derdini söyledi. Yapılan hatayı dile getirdi. Ahmet Bey, bu durumdan haberi olmadığını söyledi. Çözüm içinse ‘ayrıca görüşelim’ dedi. Gerçek sorunları çözüme kavuşturmak için makama davet ederek detaylı bir şekilde ilgileneceğini belirtti.

Buraya kadar program da olan bitenler.

Birkaç madde ile;

*Bölge halkı net olamadı

*Sorular bölgeden çıktı şahsa döndü

*Soru soranlar sorduğu sorulara net cevap alamadı

*Toplantı da öyle bir söz vardı ki ‘Biz sorularımıza cevap alamazsak bölge halkı bizi temsil edemiyorsunuz.’ der diyerek Ali Dökme en net konuşandı.

*Vatandaşlar Ömer Oruç Bilal Debgici’nin de oraya gelmesini diledi. (Kendi aralarında)

*Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığını temsilen gelenler arasında gerçekten bölgeyi temsil eden kimse yoktu.

*Bölge’nin ismi olan Mehmet Akif Kahveci yoktu.

 

Karşısında muhatap bulamayanların bir araya gelerek yaptığı istişare toplantısında İl Başkanı Ahmet Özdemir, Cumhurbaşkanımızın, ‘Ben Kahramanmaraş’ın Bakanıyım’ demesi ile eşdeğer dertlere ortak oldu.

Bundan sonra ki süreç ne gösterir? Toplantı sonrası yapılan istişare’de ‘Ömer Bilal Debgici varsa yönetim de biz yer almayacağız’ ortak kararı çıktı.

Şu bir gerçek ki tepeden bakanlar kaybedecek. Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bölgeye yaptığı hizmetler gün gibi ortada.

Halk ile Yönetim arasında ki sorun Mehmet Akif Kahveci mi? sorusu ise yaşanan olayların üzerine ışık olacak cevapları bekliyor.

Muhabbette Kalın…