Vekil manifestosu!

Son Güncelleme : 13.05.2018 23:05

Kahramanmaraş’ta siyaset durumu karmaşık…Heyecanı kalmamış ise kaybetmeye mahkum olursun...

İlk gün ki aşk gerçek dava adamlarının kendine verdiği sözdür.

Kendinden başkasına verilen sözlerin hükmü değişiyor ama kendine verdiğin sözün hükmü değişmez. Kendine verdiğin sözde değişiyorsa büyük bir kişilik karmaşası vardır demektir. İşte bu kişilik karmaşasından kurtulmak gerekiyor.

Öyle bir döneme giriyoruz ki teknolojinin esir aldığı dünyada Türkiye’nin nerede olacağına karar vereceğimiz bir seçim.

Yenilikler ve kararsızlıklar.

Yeni bir sisteme geçiş elbette kararsızlıktan doğan sancıları da beraberinde getirmeye devam edecek. Ak Parti’nin doğumundan bugüne ülkemizde nelerin hızla değiştiğini iyi anlamak gerekiyor.

Gerçekleri konuşmadan hayalleri savunmak aptallıktır.

Raporlar, teoriler ve çözümler.

Çözüm noktasında bir sıkıntı var.

Ya raporlar gerçeği yansıtmıyor ya da gerçek raporlara aldırış eden yok.

Türkiye’nin bir beyin takımına ihtiyacı var. Öyle bir beyin takımı olmalı ki ekonomi-eğitim-sanayi-spor-sanat vd. birbirlerine uyum içerisinde hedefi olan...

İşte bu beyin takımını seçecek olan bizler, milletvekili seçerken aşırı derecede seçici olmamız gerekiyor.

Yanlışa,  doğrusu bu diyecek insanları TBMM’ye taşımamız gerekiyor. Listeler oluşacak, partiler seçim çalışmasını yapacak. Partilerde seçim beyannameleri doğrultusunda adaylarını seçmek zorunda… Bu denklemi kurmak için birilerinin adamı olana değil, devlet adamı olan insanlara yer verilmeli. Başka bir Türkiye yok ve ülkeyi yönetecek insanlar kendini kanıtlamış vatandaşlardan oluşmalı.

Lider Recep Tayyip Erdoğan ise, lidere yakışır milletvekilleri ve bakanlar olmalı. Vatandaşta karşılığı olan bir liderin vatandaşta karşılığı olan vekillere ihtiyacı var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerine yıkılmış bir seçim çalışması var. Ak Parti İl ve İlçe Başkanlıkları, Kadın ve Gençlik Kolları bugün vatandaşa hitap etmiyor. Bir duvar var arada sanki. Ve bu duvarı kıracak olanlar yine görevi başında ki insanlar. Sadece Kahramanmaraş için değil diğer illerimiz içinde geçerli. Kızmayın hemen biraz düşünme molası verin kendinize. Etrafınızdaki harikayız diyen insanları bir köşeye bırakın ve gerçekleri konuşan vatandaşa kulak verin. Başarısızlıktan, başkasına suç atmakla kurtulamazsınız. Sessizliği dinleyin, sessizlikte ki serzenişleri hissedin.  

Kahramanmaraş’ta siyaset durumu karmaşık…

Kahramanmaraş'a söz verenleri çok gördük, artık Kahramanmaraş'ı dava edinen vekilleri görmek istiyoruz. Bu şehri omuzlarında taşıyacak, şehri tanıyan ve bilen, Kahramanlık madalyasını onurla taşıyacak bilgi birikime sahip vekiller istiyoruz.

 Vekillere güven son 20 yılda giderek azaldı. Güven veren, konuşmasını bilen, en az bir yabancı dile sahip olan (konuşabilen), mutlaka yöneticilik eğitimi almış, vatandaş tarafından başarısı kabul edilmiş insanlar milletvekili olmalı.

 Ak Parti Aday adayı listesine baktığınız zaman 8 milletvekili adayını 111 aday adayı içerisinden çıkartmak gerçekten zor.

Son dönem vekillerimize baktığımızda iki isim var; Mahir Ünal ve Celalettin Güvenç… Konuşmasını bilen, liderlik vasfı olan, Kahramanmaraş sevdalısı iki isim.

Diğerleri kızabilir ama gerçek bu. Ve bu sadece benim görüşümden ibaret değil. Milletvekili sıfatını taşıyamadıkları bir gerçek...

Biz Kahramanmaraş olarak ‘Maraş Aslanı’ diyebileceğimiz vekil adayları istiyoruz. Bizim ADAY’a değil ADAM’a ihtiyacımız var.

Koltuğa ihtiyacı olanlara koltuk alıp verelim bir köşeye çekilsinler. Aşkı cebi değil TÜRKİYE olan insanlar vekil koltuğuna otursunlar. Proje insanları değil proje üreten insanların vekil olmasını istiyor halk

Vatandaşın sesini duyurabilmek görevimiz. Açık ve net şunu belirtmeliyim ki Ak Parti’ye gönül vermiş biri olarak başarmak için Ak Parti’nin kendi olmaya ihtiyacı var!

Muhabbette Kalın!