Milletvekili Güvenç'ten Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Müjdesi

18 Ocak 2018 22:53
Milletvekili Güvenç'ten Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Müjdesi

TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Yavşan yaylasına yapılacak olan tabiat parkının 1.5 aya kadar ihale edileceğini söyledi.

TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürünü ziyaret ederek Yavşan Yaylası Tabiat parkının projesinde incelemelerde bulundu...

İncelerden sonra bilgi veren GÜVENÇ; ''Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş Beyi ziyaret ettik, ilimizin ve bölge insanının heyecanla beklediği Tabiat harikası Yavşan Yaylası projesini görüştük....

Kamuoyunda bilindiği üzere Yavşan Yaylasının insanımıza güzel hizmetler etmesi ve bu doğa harikası bölgenin gün yüzüne çıkarılması ile ulaşılabilir hale getirilmesi üzerine gerek Orman ve Su İşleri bakanlığımızın gerekse bizlerin yakinen takip ettiği Geliştirme projesi çalışması bulunmaktadır. Geliştirme projesi inşallah tamamlanmak üzere ve 1,5 aya kadar ihaleye çıkacak. Projeye göre Yavşan Yaylası sosyal tesisleri, konaklamak üzere hazırlanacak apart evleri, oyun parkları, restorantı ve piknik alanlarıyla bir yaşam merkezi bir tatil bölgesi olacak inşallah. Büyükşehir Belediyemiz de Ulaşımı ile ilgili sıkıntıların bir kısmını bitirdi bir kısmını asfalt sezonu açıldığında tamamlayacak buradan belediyemizede bu vesileyle teşekkür ediyorum.
Yavşan Yaylası Tabiat Parkı bilinmelidir ki 2200 metreyi bulan rakımı, zengin oksijen deposu ve bitki çeşitliliği olarak önemli truzim merkezlerinden olacak, bundan dolayı desteğini hiç bir zaman esirgemeyen ve konuyu yakinen takip eden Bakanımız Sn Prof. Dr. Veysel Eroğlu 'na Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş beye ve Çalışma ekiplerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.'' dedi.

Etiketler: Milletvekili Güvenç'ten Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Müjdesi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle