Ömer Özkan’dan CHP’li Cankurtaran’a: ‘’Size MARAŞ’tan ekmek çıkmaz.’’

Son Güncelleme : 20 Aralık 2017 14:12
Ömer Özkan’dan CHP’li Cankurtaran’a: ‘’Size MARAŞ’tan ekmek çıkmaz.’’

MHP'li Ömer Özkan yaptığı yazılı açıklamada, ‘’Cankurtaran’ı şiddetle kınıyor ve hakaret sözlerini aynısıyla kendisine iade ediyorum.’’ dedi.  

MHP’li Ömer Özkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ve Kahramanmaraş’a yönelik sarf ettiği sözler için yazılı bir açıklama yayımladı.

 Ömer Özkan'ın basın açıklaması şu şekilde;

 ''CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney CANKURTARAN’ın, Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ’ye ve Kahramanmaraş’ımıza yönelik son derece seviyesiz ve çirkin sözlerini kendisine iade ediyorum. Eski defterleri karıştıran müflis tüccar tiplerini muhatap almayı kendimize zül addederiz. Ancak söz konusu olan Türk Milleti, Kahraman Kentimiz ve saygın, onurlu, şerefli bir devlet adamı olan Sayın Genel Başkanımız olunca bir müfterinin iftiralarına sessiz kalmayı alçaklık saydığımızdan cevap vermek farz oldu.  

Sayın CANKURTURAN "Bahçeli’ye söylemek lazım, terörist arıyorsa Maraş ve Çorum’da çocukları, kadınları baltayla kesenlere baksınlar" demiş. Meşhur psikoloji profesörü (JUNG) "Başkalarının karanlıkları ile ilgilenmenin en iyi yolu kendi karanlığını bilmektir" der. Sayın CANKURTARAN kendi partisinin kirli dehlizlerinde yaptığı gezintiden bunalmış olacak ki buradan başkalarına bir çamur atabilir miyim yoluna sapmış.  

Sayın CANKURTARAN, yürüdüğünüz bataklıktan üzerinize sıçrayan çamurları lütfen bize atmayınız. Siz aynı zamanda bir siyaset bilimcisiniz. Belki bilmiyorsunuz veya şark kurnazlığıyla bilmezden geliyorsunuz. Her iki durumda da size hatırlatıyorum: Maraş olaylarının olduğu tarihte Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak Cumhuriyet Halk Partisi görev yapıyordu. Maraş olayları nasıl oldu, neden oldu bunu sizin çok iyi bilmeniz lazım. Bilmiyorsanız da sanırım daha hayattadır devrin İçişleri Bakanı Sayın Hasan Fehmi GÜNEŞ’e bir zahmet sorun. Milletin mukaddeslerine hakaret eden terörize olmuş bir çapulcu sürüsünün masum insanları kendilerine sütre ederek bir mağduriyet yaratmak ve bu mağduriyetten de nemalanma oyunlarına lütfen gelmeyin. 

Türk Milliyetçileri devlet, millet, bayrak ve vatan düşmanlarına karşı her zaman her yerde canlarını siper ederek mücadele etmişlerdir. Bu mücadele ebediyen devam edecektir. Biz olaylarda zarar gören insanların acılarını anlıyoruz. Onlar bizim kardeşimiz, komşumuz, birlikte yaşadığımız insanlardı. Tuzağa düşürülen, hain emellere alet edilen kendi halinde alevi vatandaşlarımızın acısı üzerinden nemalanmaktan artık vazgeçin.  

Deniz GEZMİŞ bir suçludur, teröristtir. Biz dün de, bugün de, yarın da aynı fikirdeyiz. Bunu yüksek sesle haykırıyoruz. Bir teröristi şerefli bir devlet adamı ile karşılaştırmak siyasi ahlaktan öde insanlıkla bağdaşmayan bir tutumdur.  

Sayın CANKURTARAN… Size MARAŞ’tan ekmek çıkmaz. Bu terörist seviciliğini bırakın. Türk Milliyetçileri bu olaylar yüzünden çok büyük gadre uğramışlardır. Onların hak ve hukukunu Partimiz dışında kimse de savunmamıştır. Biz acılarımızı yüreğimizin derinliklerinde yaşıyoruz. Kabuk bağlamış acılarımızdan terörist seviciliği devşirmeyi ancak bir CHP’li siyasetçi yapabilirdi. Onu da sayın CANKURTARAN yapmış. Kendisini şiddetle kınıyor ve hakaret sözlerini aynısıyla kendisine iade ediyorum. 

Kahramanmaraş, KAHRAMAN bir şehirdir. Milletine, devletine, bayrağına, mukaddeslerine sonsuz derecede saygılı olan insanların yaşadığı bir şehirdir. Kahramanmaraşlı mukaddesine uzanan eli geçmişte kırmıştır, bugün de olsa aynısını yapacaktır.''

Etiketler: Ömer Özkan, Yasemin Öney CANKURTARAN

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Orhangazi

20 Aralık 2017 18:49
Selim kuloğlu boş işler dediğin bu toplumun hassas noktasıdır sana göre boş görünen sözleri kaşıyarak kabuk tutmuş bir yara kanatılmak isteniyor mevzu bahis toplumsal kardeşlik sanırım senlik değil bu değerler

MARAŞLI KÜRŞAD

21 Aralık 2017 23:42
SELİM KULOĞLU EJDADİNA KÜFRETSELER SESİN ÇİKMAZ HER HALDE SİYASET SENİN ÇOCUKKEN OYUN OYNADİĞİNA BENZEMEZ ŞUNUDA UNUTMA SENİ VE BENİ VE TÜM K.MARAŞ HALKİNİ BALTALI KATİLLERE BENZETENLERE HADDİNİ VEYA KENDİNİ SAVUNMAN DURURKEN ÖMER ÖZKANIN SİYASET HAYATİNA LAF ATİYORSUN ÖMER ÖZKAN KADAR SİYASİ HAYATI OLANI TANİMAM ŞU MARAŞTA

Muzaffer

21 Aralık 2017 22:34
Helal olsun Ömer Özkan Başkanımıza siyaseti kayıp edebilir fakat emekleri yaptıkları bu ülke sevdasındandır birğün hakkettigi yeri bulacaktir ömer başkanım

Selim Kuloğlu

20 Aralık 2017 15:08
Boş işlerle uğraşıyorsun sende Ömer Özkan tamam haklı olabilirsin ama malum seçimleri kaybettin bırak siyaseti