Taşların Değişim Nedenini Sizler İçin Sorduk

Son Güncelleme : 12 Ocak 2018 23:01
Taşların Değişim Nedenini Sizler İçin Sorduk

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bilindiği üzere Trabzon caddesinde yayalaştırma projesi gerçekleştirdi. Yol kenarında bulunan kare taşların değiştirilmesi ise sosyal medya da olay oldu.

Trabzon Caddesinde yapılan taş değiştirme çalışmaları sosyal medyada farklı yorumlara neden olurken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Fatih Bülbül'e değiştirilme nedenini sorduk. 
Kare Taşlar yerini delikli taşlara bıraktı... Peki bu delikli taşlar ne işe yarayacak?
Bazı şehirlerde bu delikili taşlar; taşlar arasında çelik halatlarla yol bölme çalışması yapılıyor. Lakin taşlarda ki deliklerin yola kaması bu ihtimali ortadan kaldırıyor.
 
Peki ne işe yarayacak?
İşte bu da vatandaşların merak ettiği gerçek konu.
 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Bülbül'e değişimin nedenini sorduğumuzda, kare taşların taşıtlarda teker yarılmalarına yol açtığı ve yürüyüş yolunda ani bir denge kaybıyla insanlarda yaralanmalara yol açabileceği için daha ergonomik taşlarla değiştiriyoruz, ifadelerini kullandı. 
Ayrıca, projede eksik yerlerin zamanla tamamlanarak daha kullanışlı hale geleceğini söyleyen Bülbül, engelli vatandaşlar içinde yürüyüş bantlarının kısa zamanda yapılacağını belirtti. 
Otopark konusunda ise denetmilerin daha da sıklaştırılacağını, Arasa otoparkın hizmete açılması ile birlikte burada oluşan otopark yoğunluğunun da hafifleyeceğini söyledi. 
Kare taşlar yerini daha ergonomik taşara bıraktı. 
Etiketler: Taşların Değişim Nedenini Sizler İçin Sorduk, Kahramanmaraş

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ercan kozanoglu

14 Ocak 2018 08:48
bunlar sudan bahaneler geri kalmış beyinlerinin tipik özelliği ön gorusuzluktur "Göç giderek düzelir mantığı" Bulvar projesi küçük bir proje değildi çok para harcandı. Ama küçük beyinlerkucuk mühendisleri secer