Washington Post: "Kaşıkçı öldürüldü, kanıtları Türk Yetkililerde var."

Son Güncelleme : 12 Ekim 2018 13:10
Washington Post: "Kaşıkçı öldürüldü, kanıtları Türk Yetkililerde var."

ABD merkezli Washington Post gazetesi, Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü kanıtlayan ses ve görüntü kaydının Türk ve ABD'li yetkililerde bulunduğunu iddia etti.

 Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim’de Suudi Arabistan İstanbul konsolosluğuna girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Washington Post gazetesi, bir haberinde yeni bir iddia gündeme getirdi. Gazete, Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü kanıtlayan ses ve görüntü kaydının Türk ve ABD’li yetkililerin elinde bulunduğunu iddia etti. Haberde, söz konusu ses ve görüntü kaydının Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de konsolosluk binasından içeri girdikten sonra gözaltına alındığını ve Suudi gazetecinin öldürüldükten sonra vücudunun parçalara ayrıldığını işaret ettiği ileri sürüldü.


  Washington Post’a konuşan gizli kaynak, “Ses kaydında, konsolosluğun içine girdikten sonra Kaşıkçı’nın başına gelenler bulunuyor. Arapça konuşan bir adam duyuluyor ve sorgulama, işkence ardından cinayet sesi geliyor” dedi, ses kaydının belirli bir bölümünün “korkunç” olduğunun altını çizdi.

Etiketler: Washington Post: "Kaşıkçı öldürüldü, kanıtları Türk Yetkililerde var."

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle