Yazarlar

 • Zeynep Haşemi
  Zeynep Haşemi

  ekrangazetesi.com köşe yazarı

  Yazar sayfasına git

 • Alptekin Dursunoğlu
  Alptekin Dursunoğlu

  ekrangazetesi.com köşe yazarı

  Yazar sayfasına git

 • Hazım Koral
  Hazım Koral

  ekrangazetesi.com köşe yazarı

  Yazar sayfasına git

 • Mustafa Alyaz
  Mustafa Alyaz

  Gazeteci - Yazar

  Yazar sayfasına git

 • Mehmet Akpınar
  Mehmet Akpınar

  Yazar sayfasına git

 • Hüseyin Yılmaz
  Hüseyin Yılmaz

  Hüseyin Yılmaz, Kahramanmaraş

  Yazar sayfasına git

 • Ali ÖZKANLI
  Ali ÖZKANLI

  1956 yılında Kayseri-Melikgazi ilçesi Karaimam mahallesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Mustafa Özgür İlkokulu, ortaöğrenimini Melikgazi İmam-Hatip Lisesi ve Fevzi Çakmak Lisesi, yüksek öğrenimini Kayseri Eğitim Enstitüsü’nde tamamlayarak 1979 yılında öğretmenlik hayatına başladı. Yurdun değişik bölgelerinde sırasıyla Ordu-Merkez Gökömer Köyü Hacılar Mahallesi İlkokulu, Kayseri-Pınarbaşı İnliören Köyü İlkokulu, Diyarbakır-Silvan Otluk Köyü İlkokulu, Ankara-Çubuk Mutluköy İlkokulu, Kayseri-Melikgazi Mustafa Yazar İlköğretim Okulu, Kayseri-Melikgazi Aydınlıkevler Burhan Dinçbal İlköğretim Okulunda 15 yıl sınıf 10 yıl da Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenliği yaptı. Görev yaptığı süre içerisinde disiplin kurulunda, OGYE sosyal yardımlaşma kolunda, okul dergisi yayın kurulunda ve İl Milli Eğitim Danışma Kurulunda görev yaptı. 1985 yılında Diyarbakır-Silvan’da köy öğretmenleri arasında yılın öğretmeni seçilerek Kaymakamlıkça takdirname verildi. Görev yaptığı yerlerde Valilik, İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile müfettişlerce birçok kez teşekkür ve takdirname ile ödüllendirildi. 657 sayılı DMK 64. maddesi gereğince bir derece aldı. Çalışmalarından dolayı Burhan Dinçbal İlköğretim Okulu Aile Birliği–Okul Koruma Derneği, Eğitim-Bir Sendikası ve Kayserispor Yönetim Kurulu tarafından şilt ile taltif edildi. 1974–1979 yılları arasında Kayserispor’da minik, genç ve amatör futbol takım yöneticiliği yaptı. 1990–2002 yılları arasında Öğretmenler Vakfı, Milli Gençlik Vakfı, Safa Vakfı ve Enderûn Eğitim Vakfında eğitim çalışmalarında bulundu. Eğitimciler Birliği Sendikasında teşkilatlandırma sekreterliği yaptı. 2004 yılı Temmuz ayında emekli oldu. 2003 yılında Gönül Bahçem, 2005 yılında Beni de Götür adlı şiir kitaplarını çıkardı. Yazı ve şiirleri Altınoluk, Anadolu Gençlik, Bal Çocuk, Baciyan, İlkadım, Somuncu Baba ve Yeni Dünya gibi dergilerde yayınlandı. Halen Enderûn Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İlkadım Dergisi, Anadolu Radyo Televizyonu’nda (ART FM) eğitim, kültür ve sanat çalışmalarına devam etmektedir. Evli iki çocuk babasıdır.

  Yazar sayfasına git

 • Adem TEKER
  Adem TEKER

  Kişisel ve Manevi Gelişim Uzmanı

  Yazar sayfasına git

 • Cevdet Alperen
  Cevdet Alperen

  Eğitimci Yazar Cevdet Alperen

  Yazar sayfasına git

 • Yunus Arıkan
  Yunus Arıkan

  Yunus ARIKAN; 1957, Nisan 1 Mesudiye (Ordu) doğumlu. İlkokulu Çiftliksarıca ilkokulu’nda, Ortaokulu Mesudiye Merkez Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra eğitim öğretim hayatına 5 yıla yakın ara vermek zorunda kaldı ve 1975 yılında Beyoğlu Akşam Ticaret Meslek Lisesi’ne başladı. 1978-79 eğitim öğretim yılında lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üni. Fransızca Bölümü (Lisans)’nü 1984 yılında, İstanbul Üni. Sosyal Bil. Enst. (Yük. Lisans) eğitimini 1996 yılında “Avcılar İlçesi Çevre Sorunları” tezini vererek tamamladı. Otuz yıldır İstanbul, Avcılar’da oturan ARIKAN kelimenin tam anlamıyla bir AVCILAR aşığı. Yunus ARIKAN Günboyu gazetesinde (YENİÇAĞ GURUBUNA BAĞLI) günlük (Haftanın 5 günü P.tesi – Cuma arası) ve Beylikdüzü merkezli Habermanşet gazetesinde ise haftanın 3 günü (Pazartesi, Çarşamba ve Cuma) makaleleri yayımlanmaktadır. Yunus ARIKAN’IN şu ana kadar yayımlanmış 11 kitabı vardır. Bunlar; – AL GÖZLERİNİ AVUÇLARINA (1992-şiir), – MAVİDİR GÖĞÜN BİR TARAFI (1997- şiir), – KIVRIMLI SOKAĞIN KÖŞESİ (2003- Şiir), – İSTANBUL’UN BATI YAKASI’NDAKİ AVCILAR, GÖĞÜ MAVİ TOPRAĞI YEŞİLDİ… (2005- Avcılar İlçesi Çevre Sorunları Araştırma Kitabı-Yük.Lisans Bitirme Tezi), – NE ZOR ŞEYMİŞ YAŞAMAK (2007- Roman), – BİR BAKMIŞIZ UÇUP GİTMİŞ ELİMİZDEN (2009 – Köşe yazılarından oluşturduğu farklı bir deneme tarzı), – ADINA AŞK DİYORLAR (Roman-2010) – UMUT TÜKENMEDİKÇE (2011 – Ne Zor Şeymiş Yaşamak – 2), – POZİTİF DÜŞÜNMENİN BÜYÜSÜ ( Aralık 2011- Kişisel Gelişim) – BENİM KASABAMIN İNSANLARI (2012- Roman) – AŞKA KURULAN KÖPRÜLER (2014 – Deneme) Arıkan; 1- Gençlik Geleceğimizse 2- Benim Gençlere Borcum Var. 3- Öğrencilikten Hayata Bilinçli Sıçrayış 4- ‘Keşke ve İyi ki’lerimiz 5- Anne, Baba ve Çocuk İlişkilerinin Aile Çatısı altındaki sorumlulukları 6- Yaşam Tuhaf Bir Oyun gibi konularda lise ve üniversitelerde konferanslar vermektedir… http://www.yunusarikan.com/

  Yazar sayfasına git

 • Ahmet Hakan Ayaz
  Ahmet Hakan Ayaz

  www.haberma.com yazarı

  Yazar sayfasına git

 • Ahmet Süreyya Durna
  Ahmet Süreyya Durna

  1954 Doğumlu olan gazeteci-şair Ahmet Süreyya DURNA; Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı Nadır köyünde dünyaya geldi. İlkokul, orta, lise ve imam hatip lisesinden sonra yüksek öğrenimini tamamladı. İki dönem, bir siyasi partinin İskenderun ilçe başkanlığını yaptı. Uzun süre Akdeniz Bölgesi Basın Ajansı olarak çalıştı. Bazı gazetelerde belgesel araştırmalarının yanında, kültürel makaleleri yayınlandı. İç ve dış gezileriyle ilgili yazılar kaleme aldı, röportajlar aktardı. Daha sonra belirli aralıklarla köşe yazarlığı icra etti. Anadolu’nun muhtelif yerlerinde çıkan mahalli gazetelerde de kalemiyle hizmetini sürdürdü. Mizah, Milli Mücadele, İttihat, Somuncu Baba, Kültür- Sanat, Bengisu, Mefkûre gibi bir çok Edebiyat dergilerinde şiirleri neşredildi ve bazı eserleri bestelendi. Aynı zamanda, bu dalda bir çok ödüller aldı. Afşin Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinde de bulunan Ahmet Süreyya DURNA, makalelerini bir müddet müstear isimle yazdı. Evliya Çelebi’ nin Seyahatnamesinde ayak bastığı yerlerin tümünü istisnasız dolaşan Gazeteci-Şair, İskenderun Demir Çelik Fabrikalarından emeklidir ve iyi bir gezgindir. Ayrıca Taekwondo milli hakemidir ve sporla iç içe yaşamaktadır. Sosyal faaliyetlerinin dışında, Hat sanatı ve Osmanlı arşivi üzerinde çalışmaları mevcuttur. Eserleri: Muzır İkili (hikayeler), Denemeler, Şafak Taarruzu (şiirler) yayınlanmış eserleri arasındadır. “Yalaka Üretim Merkezi” adlı eseri ise basım aşamasındadır. DOSTLUK MESAJI Dâhilde Trabzon’a, Tonya’ya selâm olsun. Mudanya’ya, Kulu’ya, Konya’ya selâm olsun. Hariçte Hanya’ya, Kenya’ya, İspanya’ya; Hasılı topyekûn dünyaya, selâm olsun. Ahmet Süreyya DURNA

  Yazar sayfasına git

 • Ahmet Yıldırım
  Ahmet Yıldırım

  ekrangazetesi.com köşe yazarı

  Yazar sayfasına git

 • Ramazan DEVECİ
  Ramazan DEVECİ

  ekrangazetesi.com köşeyazarı

  Yazar sayfasına git

 • Adil Maviş
  Adil Maviş

  Uluslararası Hipnoz Derneği Başkanı, terapist, eğitimci ve yazar Adil Maviş bu güne kadar kişisel gelişim ve öğrenme ve başarı üzerine 11 kitabı yayınlanmış. Akademik ve iş dünyasında özellikle bilinçaltı konusundaki sunumlarıyla pek çok kuruma hizmet vermiştir. Kadıköy Acıbademde kendi kliniğinde ve Gelişim Üniversitesinde hizmetlerini sürdürmektedir.

  Yazar sayfasına git

 • Mustafa K.TOPALOĞLU
  Mustafa K.TOPALOĞLU

  1953 yılında Trabzon’un Dernekpazarı kazasında doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yazarlığa sinema eleştirmenliğiyle başladı. Sinema-Tiyatro üzerine yazılar yazarken bir taraftan da film hikâyeleri ve senaryoları yazdı. Esra Film’in açtığı senaryo yarışmasında “Bekleyiş” adlı eseriyle 185 eser arasında birincilik kazandı. Çeşitli gazete ve dergilerde eğitim, evlilik ve sanat üzerine yazılar yazmaya devam ediyor. 19 seneden beri gençlerle iç içe olduğundan başta çocuk eğitimi olmak üzere evlilik ve aile üzerine seminerleri, radyo ve tv programlarıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

  Yazar sayfasına git

 • Alişan Kapaklıkaya
  Alişan Kapaklıkaya

  Annesiyle babası kendisine danışmadan onu dünyaya getirdi. Çocukken oyuncaklarını kendisi yapardı. Bazen çamuru biçimlendirip kurutur, bazen babasının eski ceketinin cebini çıkarır, içini yünle doldurup ağzını dikerek top yapardı. İmkânsızlıklara takılmaz ve şartlar ne olursa olsun yeni bir şey ortaya koyardı. İlkokulda kuzu gütmeye başladı. Annesi ölen kuzuların içli melemelerini dinlerken insanların, özellikle de çocukların sahipsiz bırakılmamaları gerektiğini öğrendi. Bütün dünyası, görebildiği kadar gökyüzü, birkaç komşu köy ve ilkokul öğretmeniyle sınırlıydı. Teyzesinin oğlu ortaokula yazılmaya giderken peşine takıldı. Lise birinci sınıftayken bir kış akşamı kar yağarken öğretmenlerinin, tek odalı evine gelip “Alişan yavrum, seni merak ettik, kar yağıyor da yakacağın var mı, sormaya geldik?” demeleriyle kendine ve hayata bakışı değişti. Çok sevinmişti. Çünkü öğretmenleri tarafından ilk defa insan yerine konulduğunu hissetmişti. Ve öğretmen oldu. 16 yıllık öğretmenliği boyunca eşiyle birlikte bin beş yüz evi ziyaret etti. Öğrencilerinden on iki bin mektup aldı ve hepsini de el yazısıyla cevaplandırdı. Bir öğrencisinin “Hocam çalışıyorum, çalışıyorum ama bir türlü anlamıyorum” diye sorması üzerine beyinle ilgilenmeye başladı. Öğrenme stilleri, öğrenmeyi öğrenme, kolay ve kalıcı öğrenme konuları üzerine yoğunlaştı. Dersleri öğrenme stillerine göre dizayn edince öğrencilerin ÖSS’deki netleri Türkiye ortalamasının üç buçuk katına çıktı. 2000 yılında NLP ile tanıştı. Galatasaray’ın UEFA kupasındaki başarısını eğitime nasıl uygulayabilirim diye araştırmaya koyuldu. NLP’nin insan yaşamına getirdiği kaliteyi fark etti. Araştırmalarında derinleştikçe bizim türkülerin yabancıların sazıyla söylenemeyeceğini anladı. Öğrendiklerini önce kendi hayatına uyguladı. Etkili olduğunu anlayınca eğitimlere başladı.

  Yazar sayfasına git

 • Bilal Civelek
  Bilal Civelek

  1963 yılında Elazığ doğumlu. İlk, Orta ve Liseyi Elazığ'da bitirdi. 1980 yılında Çukurova Üniversitesi Alman dili ve edebiyatı bölümünü bitirdi. Bir süre Elazığ lisesinde daha sonra birçok okulda görev aldı. Diyarbakır'da Ordu'da ve Gebze de görev yaptı. Yurt dışı sınavlarını kazanarak Almanya-Stuttgart'ta Türkçe ve Türk kültürü öğretmeni olarak görevini bitirdi. Yüksek lisansını burada bitirdi. Evli iki çocuk sahibi olan yazar, zamanımın çoğunu araştırmalarla geçiriyor. Yerli ve yabancı edebiyat dünyasındaki gelişmeleri keyifle takip ediyor. Yayınlanmış birçok eseri vardır.

  Yazar sayfasına git

 • Sedef İnci
  Sedef İnci

  haberma.com köşe yazarı

  Yazar sayfasına git

 • Murat Tunalı
  Murat Tunalı

  1982’de İzmir’de doğan Murat Tunalı, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden 2005 yılında mezun oldu. Akademik kariyerini Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yaparak devam ettirdi. Bireysel gelişim ve öğrenme psikolojisi alanındaki kariyerini kurumlara ve kişilere yönelik eğitim seminerleri vererek, çeşitli dergilerde makaleler kaleme alarak devam ettirmektedir. TGRT FM’de Benim Ailem adlı programı sunmaktadır. Eğitimci-yazar Murat Tunalı’nın yayınlanmış 8 eseri bulunmaktadır.

  Yazar sayfasına git

 • Ali BOZ
  Ali BOZ

  Eğitimci- Yazar Ali Boz 1974 Kahramanmaraş Doğumlu

  Yazar sayfasına git

 • Şirvan Yücel
  Şirvan Yücel

  Şirvan Yücel KİMDİR? 1984 Sivas doğumlu olup , İstanbul’da yaşamaktadır. Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir, Sanat ve Sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana Sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir. Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir; Heykel, Resim, Ebru, Çini alanlarında karma sergilere katılmıştır yıllardır bir çok atölyelerde, özel okullarda, devlet okullarında, Belediye ye bağlı Yaşam Beceri Atölyelerinde, Halk Eğitim Merkezlerinde ders vermiştir ve halen Kağıthane Halk Eğitim bünyesinde ders vermektedir. Bunun yanı sıra spor ve sanat birbiriyle bağlantılıdır diyen sanatçı ve eğitimci içsel yolculuğunu Dünya Değişim Akademisin ‘de spor yaparak derinselleştirdini de eklemiştir, onun için Orijinal Yoga Sistemi ve Sanat ayrılmaz bir bütün ve hayat felsefesidir. Sanat ve Spiritüellik, Bizim Anadolu GAZETESİNDE Sanat ve Sezgi ,Kültür ve Sanat , Sanat ve Yaratıcılık, Gazetem İstanbul ‘da Sanat ve Değişim, Yenigun gazetesinde ve bir çok sitede haftalık yazıları yayınlanmaktadır, yazmaya devam etmektedir.

  Yazar sayfasına git